interiér rodinného domu – Púchov-Nábrežie slobody

Interiér miestností sme navrhli do rodinného domu s polyfukciou, ktorý sme taktiež navrhovali a projektovali. Celú dennú časť tvorí kuchyňa s jedálňou a obývacia izba, ktorú opticky prepojuje schodisko z prízemia. Priestor obdĺžnikového charakteru ma šikmý strop pultovej strechy, v ktorom sú umiestnené 2 strešné okná.

interier-rodinneho-domu-Puchov-jedalen-01

Kuchyňa

Kuchynská linka je navrhnutá z bieleho pololesklého laminátu v kombinácií s hnedým olivovým vzorom. Pracovná doska je drevená biela. Úchytky dvierok sú hliníkové a zafrézované. Čalúnenie jedálenských stoličiek je v bielej farbe z koženky.

interier-rodinneho-domu-Puchov-jedalen+kuchyna-02

Pohľad na obývaciu izbu

Celá časť je ladená do bielej farby so šedým a čiernymi doplnkami so zeleňou. Svietidlá sú použité rovnaké ako nad jedálenským stolom.

interier-rodinneho-domu-Puchov-obyvacia-izba-05

Krbové palivo vytvára za stenou krbu prírodný raster. Jednoduchý vzor záclony pôsobí ľahko a vzletne.

interier-rodinneho-domu-Puchov-obyvacia-izba-06

Prístupové schodisko

Na presvetlenie sa použili dve strešné okná. V nike pod nimi je komoda ako úložný priestor bielej farby ako kuchynská linka. Sklenené bezpečnostné zábradlie z lepeného skla je čírej farby aby netvorilo optickú bariéru medzi kuchyňou a obývačkou. Drevené stupne schodiska z bieleného dubu majú oceľové zábradlie tmavošedej farby.

interier-rodinneho-domu-Puchov-schodisko-03

Pohľad na chodby

Na prízemí pri vstupe je v chodbe umiestnená šatníková skriňa so zrkadlom vsadeným v dvierkach aby sa opticky zväčšil priestor. Tmavošedá stena na poschodí, ktorá je dominantnou farbou pokračuje aj po jednej stene v chodbe na poschodí.

interier-rodinneho-domu-Puchov-chodba-04

Pohľad na kúpeľňu

Obklad je bledošedej farby v kombinácií s prírodnou hnedou farbou na prvkoch niky za WC a bidetom a medzi vaňou a sprchovým kútom.

interier-rodinneho-domu-Puchov-kupelna-08

Dve umývadlá dopĺňajú priestor pred vsadeným veľkým zrkadlom medzi obkladom stien. Nika za umývadlom pre odkladanie parfémov a kúpeľňových maličkostí je vymurovaná až za vaňu smerom ku oknu.

interier-rodinneho-domu-Puchov-kupelna-07

Pri navrhovaní sme brali do úvahy celý priestor (kuchyňa s jedálňou so schodiskom a s obývacou izbou). Investor z počiatku oslovoval rôzne kuchynské a kúpeľňové štúdia. Konzultoval s nami ich návrhy. Avšak problém pri týchto návrhoch bol ten, že žiadne kuchynské štúdio neberie ohľad na koncepciu celého priestoru. Preto nám investor zveril návrh celého denného priestoru.
Sadrokarónový strop so strešnými oknami na presvetlenie schodiska

Parapet strešného okna plynule nadväzuje na niku stropu v ktorej bude zabudované stropne bodové svietidlo. Zo stien a stropu vysí príprava na osvetlenie.
interier_Puchov_schodisko_stresne_okna_archiCENTRUM

Pohľad na obývaciu izbu s krbom

 

interier_Puchov_obyvacia_izba_archiCENTRUM

Pohľad na chodbu a krb

 

interier_Puchov_krb_chodba_archiCENTRUM

ÚDAJE O PROJEKTE:

názov:   interiér rodinného domu (s garážou a polyfunkciou)

druh projektu:  interiér

klient:   súkromná osoba

gen. dodávateľ projektu:   archiCENTRUM s.r.o.

stupeň dokumentácie:   architektonická štúdia + vizualizácia a projekt

riešená plocha:  74m2


TERMÍNY:

projekt:   06/2010

realizácia:   zrealizované

Chcem návrh interiéru od ateliéru archiCENTRUM

ďalšie projekty interiérov