interiér kuchyne s kúpeľňou, Púchov – Rastislavova

Do trojizbového bytu v Púchove sme navrhovali interiér kuchyne a kúpeľne pre mladú rodinu. Boli sme nútený pracovať s minimálnou plochou. Veľmi dôležité bolo dobre vyriešiť fungovanie v priestore tak, aby bola zaistená plynulá prevádzka v kuchyni bez obmedzení ale s dostatkom úložných plôch.

Kuchynská zostava
Navrhli sme kuchynskú linku do tvaru písmena „L“, ktorá kopíruje stenu, jej roh je však zaoblený, aby neprekážal pri pohybe v miestnosti.

cierne-sklo-za-kuchynskou-linkou

Do malého priestoru kuchyne sme zakomponovali predovšetkým bledšie farby, aby sa priestor opticky zväčšil. Linka je vyrobená zo svetlého odtieňa dyhy v kombinácii s bielou farbou, naopak v kontraste s ňou je obklad z čierneho skla, ktorý je v kuchyni praktický a dobre udržiavateľný. Kuchynské doska z bieleho umelého kameňa je nasvietená LED diodovým pásom zabudovaným v hornej skrinke linky a a tromi bodovými svetlami. Nad drezom v mieste pod stropom sme vyriešili neotváravé okno, ktoré zaisťuje prístup denného svetla do kúpeľne.

kuchynske-spotrebice-so-zrkadlovou-stenou

Jedálenská zostava
Jedálenský stôl je vyrobený na mieru vzhľadom k minimalistickému priestoru navrhovanej kuchyne. Tri jedálenské stoličky sú bielo čalúnené.

Steny
Aby mala kuchyňa jednotný vzhľad, rozhodli sme sa použiť okrem bielej omietky aj obklad vo farbe použitej dyhy tiež na časti stien. Pri vstupe je za skrinkou použité veľké zrkadlo, aby sa dosiahlo ďalšieho optického zväčšenia.

pohlad-na-kuchynu-so-stolom

Vybúrané umakartové jadro kúpeľne.
ÚDAJE O PROJEKTE:

názov:   interiér kuchyne s kúpeľňou

druh projektu:  stavebné úpravy bytu

klient:   súkromná osoba

projekt:   archiCENTRUM s.r.o.

stupeň dokumentácie:   architektonická štúdia + vizualizácia a projekt interiéruTERMÍNY:

projekt:   01/2014

realizácia:   momentálne v realizácií

Chcem návrh interiéru od ateliéru archiCENTRUM

 

ďalšie projekty interiérov