interiér kúpeľne a WC, Púchov – Moravská

Redizajn starej panelákovej kúpeľne a WC prejde kompletnou obnovou. Snažili sme sa brať ohľad na funkčnosť a estetickú stránku interiéru tak aby aj za 10 rokov bol interiér stále príťažlivý.

Pohľad na vaňu, umývadlo a práčku v kúpeľni (vizualizácia)
Rozmiestnenie zariadení sme ponechali pôvodné, nakoľko si myslíme, že usporiadanie nieje konfliktné. Vaňu sme odsadili od steny aby sme získali priestor na nové umiestnenie sprchovej a napúšťacej batérie + odkladanie šampónov. Veľkoformátové, tmavošedé dlaždice podlahy 60×60 cm sme použili aj ako obklad vane a steny za vaňou v kombinácií s bielou mozaikou na ostatných stenách. Celý priestor pekne zväčšujú zrkadlá ktoré sú kombinované kolmo na seba, tak aby vytvárali ilúziu čo najväčšieho priestoru.
interier_kupelne_pohlady_Puchov_Moravska_archicentrum
Pohľad na vstupné dvere do kúpeľne (vizualizácia)
Do zrkadla sú osadené tri svietidlá pre dobré osvetlenie tváre. Do zníženého sadrokartónového stropu sme zapustili kruhové svietidlo a využili sme tak možnosť inštalovania LED diodového pásu za vaňou, ktorý nasvetľuje veľkoformátový obklad steny. Pre nedostatočné plochy, ktorých v kúpeľni nikdy nieje dosť sme navrhli skrinku pod umývadlom, skrinku vedľa zrkadla a poličku nad práčkou. Odkladanie uterákov je riešené na protiľahlej stene na rebríkovom elektrickom radiátore. Dvere sme poňali v tmavohnedej farbe s vodorovnou kresbou dreva a s vložením zvislého pásu mliečneho skla. Bude tak na prvý pohľad zrejmé, že kúpeľňa pri zasvietenom svetle je obsadená.interier_kupelne_dvere_Puchov_Moravska_archicentrum
Pohľad na závesný klozet a dvere vo WC (vizualizácia)
Oddelené WC sme poňali a navrhli v rovnakých farbách a obkladoch ako kúpeľňu. Veľkoformátový obklad sme použili na podlahu a stenu zaveseného klozetu a mozaiku na ostatné plochy stien. V strope  je rovnaké zapustené svietidlo ale menšieho kruhového priemeru s LED diodovým pásom v kastlíku stropu.
interier_WC_Puchov_Moravska_archicentrum

ÚDAJE O PROJEKTE:

názov:   návrh interiéru kúpeľne a WC

druh projektu:  projekt interiéru

klient:  súkromná osoba

gen. dodávateľ projektant:   archiCENTRUM s.r.o.

stupeň dokumentácie:   architektonická štúdia + vizualizácia + projekt a špecifikácie

riešená plocha:  4,4 m2TERMÍNY:

projekt:   09/2014

realizácia:   čakáme na realizáciu interiéru

Chcem návrh interiéru bytu od ateliéru archiCENTRUM

ďalšie projekty interiérov