mestská vila Púchov

Mestskú vilu sme navrhli ako rekonštrukciu (stavebné úpravy a prístavbu) rodinného domu a premenili ho na 6 bytov, pre komfortné bývanie v centre mesta ako dvoj a trojizbové byty. Využili sme pôvodnú výšku štítu strechy a v rámci podkrovia vyriešili plnohodnotné poschodie. Byty majú úžasne vyriešenú dispozíciu. V suteréne sa nachádazajú sklady (pivnice) pre všetky byty.

Návrh fasády od prístupovej komunikácie

Moderné materiálové riešenie dá vile príjemný vzhľad a luxusný punc. Fasáda je prevažnej miere bielej farby kombinovaná šedým soklom, ktorý prechádza na celú stenu hlavného vstupu a loggie 2. podlažia. Celé vrchné podlažie je obložené tehličkovým obkladom Klinker, ktoré taktiež zvýrazňuje roh objektu. Strešný systém je z priehradových drevených väzníkov. Jeho obal tvorí hliníkový šedý falcovaný plech. Vstupné dvere do objektu vily budú v pôvodnom tvare.

mestska_vila_Puchov_01

Fasáda jestvujúceho objektu

Objekt v minulosti slúžil ako policajná stanica v Púchove. Po skončení prevádzky polície, nemal o tento objekt takmer nikto záujem. Objekt bol v chátrajúcom stave. V rámci aj odkúpenia susedného objektu sa na pozemkoch odstránili nevyhovujúce objekty garáži a získal sa tak prístup do zadnej časti kde sa pre nových užívateľov bytov vytvorili parkovacie miesta so zeleňou.

mestska_vila_Puchov_celny_pohlad_jestvujuci

Interiér

Vo vnútorných priestoroch sú odstránené všetky nevyhovujúce priečky a staré omietky. Na rad príde výmena drevených stropov za železobetónové. Svetlá výška miestností je postačujúca aj pre návrh pekného dizajnového stropu.

mestska_vila_Puchov_odstranenie_priecok_omietok_archiCENTRUM

mestska_vila_Puchov_odstranenie_priecok_omietok_03_archiCENTRUM

V interiéry sú zrealizované nové železobetónové stropy, nosné steny a deliace priečky. Stavba začína získavať finálnu podobu podľa architektonického návrhu.

mestska_vila_Puchov_hruba stavba

ÚDAJE O PROJEKTE:

názov:   mestská vila (6 bytových jednotiek, dvoj a trojizobové byty)

druh projektu:  stavebné úpravy a prístavba

klient:   Tabela Real s.r.o.

gen. dodávateľ projektu:   archiCENTRUM s.r.o.

stupeň dokumentácie:   architektonická štúdia + vizualizácia, územné rozhodnutie a projekt pre stavebné povolenie

zastavaná plocha:  184 m2

úžitková plocha podlaží:  519 m2TERMÍNY:

projekt:   11/2013 architektonická štúdia, 03/2014 projekt pre územné rozhodnutie, 09/204 projekt pre stavebné povolenie

realizácia:   momentálne v realizácií

V suteréne objektu sa nachádzajú pivničné priestory všetkých šiestich bytov. Vždy na každom podlaží sú riešené dva byty. Dvojizbový 60,32m2 a trojizbový 70,72m2. Každý byt má dennú časť ktorú tvorí spojená obývacia miestnosť s kuchyňou a jedálňou. Presvetlenie priestorov je oknami alebo veľkými presklenými plochami. Miestnosti poskytujú dostatočné úložné priestory.

podorys_podlazia_mestskej_vily_Puchov_archiCENTRUM

Situácia

Za objektom vo dvore je 6 súkromých parkovacích miest s možnosťou pripojenia aj na elektromobil čo je veľkou výhodou. Celý priestor bude dopĺňať zeleň trávnika a nízkych okrasných drevín. Vstup na parkovisko bude cez príjazdovú rampu alebo bránu. Nehnuteľnosť má výbornú polohu v meste. V blízkosti sa nachádza základná škola, materská škola, potraviny, mestský úrad, zdravotné stredisko a pod.

situacia_mestska_vila_Puchov_archiCENTRUM

Chcem projekt od ateliéru archiCENTRUM

ďalšie projekty verejných stavieb