interiér detskej izby – Pardubice (ČR)

Snažili sme sa o sviežosť a hravosť interiéru, pretože bude v izbe vyrastať malá slečna. Toho sme dosiahli pestrofarebnosťou doplnkov a vizuálnym zväčšením pomocou veľkých plôch zrkadiel, ktoré v neskoršom veku ocení.

Šatníková skriňa a písací stôl (vizualizácia)
Šatníková skriňa je riešená až k stropu a má tak dostatok úložných priestorov. Disponuje posuvnými dverami, kde na dve krídla sme použili ako povrchovú úpravu zrkadlo. Zväčšili sme tak opticky priestor. Písací stôl je umiestnený pri okne kvôli dostatočnému osvetleniu a nadväzuje na súbor skriniek, s ktorým je prepojený.
interier_detskej_izby_Pardubice_archicentrum_001

Posteľ a policový systém (vizualizácia)
Na želanie majiteľov bola navrhnutá posteľ o rozmeroch 2×1,2 m. Pretože má izba len 13,1m2, bolo dôležité dobre rozmiestniť funkčné zóny a priestory na ukladanie vecí, teda aj policový rohový systém. Preto sme aj do postele zabudovali dva šuflíky.
interier_detskej_izby_Pardubice_archicentrum_002

Hojdacie kreslo (vizualizácia)
Zavesené hojdacie kreslo sme umiestnili nad hracím kútikom s myšlienkou toho, že keď bude dcéra malá, bude priestor hracím kútikom bez hojdačky. Akonáhle povyrastie a nebude kút potrebovať, bude tu hojdačka, napr. k odpočinku pri čítaní. Na dosah z hojdačky sú poličky, ktorými sme vyplnili často zle využiteľný kút izby. Policový systém napodobňuje hada, ktorý sa vinie najskôr v rohu izby až sa nakoniec v podobe skriniek dostane k posteli, s ktorou v spodnej časti splynie. V hornej zase vizuálne nadviaže na drevený obklad postele, v ktorom sú tesné prúžky rovnakej fialovoružová farby, ako je použitá na iných častiach nábytku a na stene.interier_detskej_izby_Pardubice_archicentrum_003

Osvetlenie izby (vizualizácia)
V izbe sme použili svietidlá rovnakého druhu aby nenarušili pestrofarebnosť zvoleného dizajnu ale aby sa príjemne zladili s ostatnými doplnkami. V ľavej spodnej časti obrázka je vidieť umiestnenie vypínača hlavného svetla, ktoré slečna ocení pri ľahnutí do postele.
interier_detskej_izby_Pardubice_archicentrum_004

Komplexným návrhom izby sme dosiahli celoplošné využitie priestoru.
interier_detskej_izby_Pardubice_archicentrum_005

ÚDAJE O PROJEKTE:

názov:   interiér detskej izby – Pardubice (ČR)

druh projektu:  novostavba

klient:   súkromná osoba

projekt:   archiCENTRUM s.r.o.

stupeň dokumentácie:   architektonická štúdia + vizualizácia, projekt interiéru

úžitková plocha podlaží:  13,1 m2TERMÍNY:

projekt:   04/2012

realizácia:   zrealizované

 

Chcem projekt interiéru od ateliéru archiCENTRUM

ďalšie projekty interiérov